top of page

Дитячий садок ім. отця Кирила Селецького

DSC_0149_edited.jpg

Email: Vasylija@yahoo.com

Location: с. Потелич, Жовківський район, Львівська обл., вул. Центральна 124-А

Благодійний греко-католицький дитячий садок «Ім. о. Кирила Селецького» – це спільнота сестер-монахинь і мирян, яких єднає спільна мета – прослава Бога через християнське й національне виховання дітей дошкільного віку, незалежно від їх соціального статусу чи конфесійної приналежності. Використовуючи сучасні досягнення дошкільної педагогіки і психології, ми інтегруємо принципи християнського виховання у всі види діяльності дітей.

Спілкування з вихованцями відбувається на засадах партнерства, поваги до їхньої особистості та виявлення глибокої віри в їхні досягнення.
Історія. 14 вересня 2011р. дошкільнята вперше переступили поріг дошкільної установи, яка отримала назву: «Благодійний Греко-католицький дитячий садок ім. о. Кирила Селецького», оскільки слуга Божий отець Кирило є покровителем закладу. Отець Кирило Селецький започаткував малу спільноту дівчат, що присвятили своє життя служінню Богові і людям. Згодом ця спільнота жертвенних душ сформувалася у монашу спільноту і стала малим острівцем молитви та духовного відродження українського народу, особливо по селах.

Форма власності – приватна. Оскільки дитсадок є благодійною не державною організацією, тому він має статус неприбутковості. Фінансування д/з здійснюється за рахунок пожертв батьків на утримання дитини та дотації Згромадження сс. Св.Йосифа ОПДМ.

Головною метою організації діяльності дошкільного закладу є забезпечення реалізації права громадян на здобуття дошкільної освіти, у нагляді дітей. Створення умов для їх фізичного, розумового і духовного розвитку.

Педагоги, що працюють з дітьми повинні бути глибоко віруючими та практикуючими християнами, тому що тільки щирі почуття можуть спрямувати дітей на Шлях Порятунку, угодний Богові.

На даний час існує  дві різновікові групи.

Режим перебування дітей у садку триває 9 годин (8:30 – 17:30). Дошкільний заклад працює за п’ятиденним робочим тижнем. Вихідні дні: субота, неділя та дні великих християнських свят.

Участь у прощах. Щороку дитсадок бере участь у щорічній прощі католицьких навчальних закладів до відпустових місць України: Зарваниці, Унева, Гошева, Погоні та ін. У рамках прощі проводиться фестиваль дитячої творчості, де представлені художні роботи дітей та концертні виступи.

Завданням у навчально-виховному процесі вихователів є використовувати кожну нагоду, всі життєві обставини, церковні традиції, пори року, щоб пригадувати дітям про Божу любов.

 

Своїм служінням, спільною молитвою та любов’ю прагнемо дати дітям свідчення віри, а від дітей вчимося духовного дитинства, про яке говорив Христос: «Якщо ви не навернетися і не станете, як діти, не ввійдете в Небесне Царство» (Мт. 18:3)

Віримо, що з доброго зерна, яке сіють щодня сестри й працівники дитсадка у серцях маленьких дітей, виросте добрий плід на славу Богу й України.

Слуга Божий о. Кирило вчив сестер, що діти – це найдорогоцінніший скарб Ісуса Христа, який Сам став дитиною і через дітей хоче бути прославлений.

Виховання - це справа любові. Викладати може кожен професор, але навчить і вплине лише той, хто любить. 

Бл.Марцеліна Даровська

bottom of page